GMPADENT®


GMPADENT®

Ağız Sağlığı Ürünü

Dental plak, dişlerin yüzeyinde ve ağız boşluğunun diğer bölgelerinde doğal olarak oluşan bir biyofilmdir. Kontrolsüz olarak, bu biyofilm, dişlerin yüzeyinde kolayca yüzlerce hücre kalınlığına ulaşabilir.

Birçok kemoterapötik ajan olmasına rağmen, dental plak oluşumu için önleyici tedbirler etkili değildir. Bu çözümlerin bazıları dental plak oluşumu üzerinde etkili değildir; örneğin, sodyum florür ve kalay florür. Klorheksidin glukonat içeren antiplak ağız çalkalama sıvılarının istenmeyen yan etkileri vardır ve dişlerde renk değişikliğine ve zaman zaman tat kaybına neden olur. Mevcut tüm ürünlere rağmen, gerçekten etkili tedavi seçeneklerinin eksikliği, yeni anti-biyofilm metodolojileri arayışını yönlendirmeye devam etmektedir.

BORTEK, 2012'den beri diş plağını önleme üzerine çalışıyor ve tamamen farklı bir çözüm olan GMPADENT® i başarıyla geliştirmiştir. BORTEK'in yenilikçi çözümü dişlere bakteri yapışmasını önleyerek  biyofilm oluşumunu mani olur   ve ayrıca bakterilerin büyümesini engelleyerek biyofilm büyümesini önler. Değer Önerimiz bu avantaja dayanmaktadır ve “BORTEK 'in çözümü sadece biyofilm büyümesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda bakterilerin dişlere yapışmasını da önler”. Sonuç olarak, bu çözüm anti-biyofilm metodolojileri için etkili ve yenilikçi bir tedavidir. GMPADENT® patent korumalı  bir üründür.

BORTEK, “BORTEK'in Dental Plak ve Diş  Taşı  Oluşumu Üzerine Yenilikçi  Çözümleri” ile “GSK’nın Kişisel  Bakımın  Geleceğe  Dönüşüm İnavasyon Yarışmasında  ”  ödül   kazanmıştı.

Paylaş: