KnfleX®


BORTEK Bor Teknolojileri ve Mekatronik San. Tic. A.Ş.

KnfleX®

Eklem Kireçlenmesi (Osteoarthritis-OA) için çözüm KnfleX®

Kireçlenme (OA) , eklemlerdeki kıkırdak dokunun zamanla aşınması ve bozulmasıyla ortaya çıkan kronik bir hastalıktır. OA ilerledikçe, kemikler birbirine sürtünmeye başlar ve bu durum; eklem sertliği, ağrı ve hareket kısıtlılığına neden olur. OA, birçok insanın toplum içinde tam olarak aktif olmasını engeller.
OA, en yaygın kas-iskelet rahatsızlığıdır ve yaklaşık 57 milyon Avrupalı ve dünya çapında yaklaşık 355 milyon kişiyi etkileyerek yaşam kalitesini düşürmektedir. Küresel OA tedavi pazarının 2017'den 2025'e kadar yıllık 4.8% lik bir büyüme kaydetmesi beklenmektedir.


Geleneksel olarak, OA'nın farmakolojik tedavisi, semptomları iyileştiren veya kontrol eden tedavilere odaklanmıştır. Bu yaklaşımlar arasında ağrı kesiciler, iltihap önleyici ilaçlar, eklem içi kortizon veya hyaluronik asit, glukozamin sülfat ve kondroitin sülfat yer alır. Ancak bunlar tedavi edici değildir ve OA'nın ilerlemesini durdurmaz.

OA tedavisinde ağrı ve fonksiyonu iyileştiren, aynı zamanda OA kaynaklı yapısal hasarı azaltan tedavilere yönelik karşılanmamış bir tıbbi ihtiyaç vardır. Bu amaçla, FDA tarafından Ağustos 2018'de OA hakkında bir Taslak Rehber yayımlanmıştır [1]. Yapısal hasarın engellenmesi veya OA ile ilişkili altta yatan patofizyolojinin hedeflenmesi ile ilgili tedavilerin nihai amacı, eklem hasarı komplikasyonlarını ve eklem ameliyatı ihtiyacını önlemek veya önemli ölçüde geciktirmek, ayrıca fonksiyon bozulmasını ve ağrının kötüleşmesini azaltmaktır.

BORTEK®, OA dan muzdarip kişilerin sağlık durumunu iyileştirmek için yenilikçi bir krem KnfleX® i geliştirmiştir. Dünyada bir ilk olan OA bölgesinin süper katı bir yağlayıcı ile kalıcı olarak yağlanması, OA'nın neden olduğu kıkırdak hasarı olan diz eklemlerinin kolay hareket etmesine katkıda bulunur. Bu sayede ağrıyı hafifletir, OA'nın ilerlemesini durdurur ve yaşam kalitesini artırır. Günümüzde mevcut diğer tedavilere kıyasla daha etkilidir. BORTEK®'in değer önerisi, KnfleX® ağrıyı hafifletir, hareket kabiliyetini geliştirir ve OA'nın ilerlemesini durdurur.


BORTEK, dünya çapında 355 milyon kişiyi etkileyen OA nın ağrısını hafifleten ve ilerlemesini durduran patentli ürünü için yatırımcı aramaktadır.

-----------------------------------------------------

 https://www.fda.gov/media/71132/download

Paylaş: